ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2095334
*
nr 209 5334
Spegel
empirestil h.80
Utrop:
1.800 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 13:35:59
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirestil h spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 209 5334
Spegel
empirestil h.80
Utrop: | 1.800 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 13:35:59 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirestil h spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53